Ana SayfaAvukatlık Kampı

Girişimci Hukukçular Derneği

Avukatlık Kampı

Hukuk derya deniz, lakin bu sonsuzluk sadece mevzuat anlamında değil. Teori ile pratiğin farklı olması gibi büyük bir eksiklik var hatta büyük bir kargaşa. Ne yazık ki, yeni mezun öğrenci, öğrendiği hukuk bilgisini icraya geçirme konusunda fakültede hiçbir altyapı tesis edilmediğinden sudan çıkmış balığa dönmektedir.

Bir icra dosyasının baştan sona nasıl hazırlanacağı, müzekkerenin ne olduğu, icra dairesine talebin nasıl yapılacağı ve yukarıda da değinilen birçok konu derslerde anlatılmaz. Fakülteden yeni mezun bir Stajyer Avukatın ya da öğrencinin bu icra dosyasını nasıl hazırlayacağını bilmeyip, bir memurdan diğer memura sürüklenmesi ne yazık ki hevesini kırmakta, özgüvenini zedelemektedir. Bununla da kalmayıp kalem personelleri tarafından da yanlış şekilde algılanıp maalesef bazen küçük düşürücü bir muameleye bile maruz kalınabilmektedir.

Türkiye’de ilk defa avukatlara yönelik kurulmuş olan “Uygulamalı Avukatlık Okulu” ile fakülte sıralarından staj bitimine, hatta avukat olduktan sonra da eksik kalan bilgilerin tamamlanması amacıyla yapılmaktadır. Eğitimin tamamında bir avukatın temelden muhatap olduğu her konuya değinilmekte, hakim/ savcı ve alanında uzman avukatlardan bu eğitimler verilmektedir.

‘’Uygulamalı Avukatlık İçin’’ eğitim alanında uzman bir şirketle çalışmaktayız. Detaylı bilgi ve Girişimci Hukukçular Derneği’ ne özel fırsatlar için bilgi@girisimcihukukculardernegi.org ’ a iletişim bilgilerinizle birlikte mesaj atabilirsiniz.